Pomôže im rozvinúť vlastné schopnosti: plánovitosť, predstavivosť, pozornosť, analytické a abstraktné myslenie. Podnecuje u nich záujem o čítanie, zlepšuje písanie.

Ale to najdôležitejšie je to, že dieťa sa hrou naučí samostatne a prakticky riešiť rôznorodé problémy. Šach ho naučí odvážne prijímať rozhodnutia a niesť za ne zodpovednosť. Nakoniec tiež potrebu priznať chyby a poučiť sa z nich.

Inštruktori Kysuckej šachovej školy sú pripravení pomôcť deťom vstúpiť do sveta šesťdesiatich štyroch polí!

07.06.2017

Kysucká šachová škola v spolupráci s TJ Slávia CAISSA Čadca
z poverenia Komisie pre náborové turnaje mládeže SŠZ
usporiadala dňa 3.júna 2017 v Dome Kultúry Čadca Semifinále 10. ročníka GPX mládeže v šachu 2016/2017 – oblasť STRED.
V semifinále v 6 kategóriach štartovalo 10 najlepšie umiestnených hráčov zo základnej časti GPX zo Žilinského a Banskobystrického kraja.
V základnej časti sa predstavilo 1403 hráčov a preto je účasť v Semifinále veľmi cenená.
Z každej kategórie postupuje do finále v Topoľčanoch len trojica medailistov.
Po napínavom priebehu sa napokon do celoslovenského finále podarilo postúpiť až trom našim hráčom:

Kategória dievčat do 8 rokov:
Najväčším prekvapením turnaja bol výborný výkon ešte len 6 ročnej Janky Červeňovej, ktorá si ziskom bronzovej medaily za tretie miesto zabezpečila postup medzi 10 najlepších dievčat do 8 rokov na Slovensku! Druhá naša hráčka Linda Rebrošová obsadila celkovo 9. miesto.

Kategória dievčat do 11 rokov:
V tejto kategórii sme mali až tri šachistky s postupovými ambíciami, ale postup im veľmi tesne unikol.
Ninka Holeštiaková obsadila 4.miesto, Magdalénka Mrmusová piate a Ľubanka Holeštiaková 7 miestio.

Kategória dievčat do 14 rokov:
Aj medzi najstaršími dievčatami sme mali tri hráčky, ale postup do finále si vybojovala len Eliška Machovčáková, ktorá delila 1 a 2 miesto. Ema Majerová obsadila 6.miesto a Dominika Plačková bola siedma.

Kategória chlapcov do 11 rokov:
Ani výborných 7 bodov z 9 možných nestačilo Matejovi Bulejovi na postup keď obsadil 4.miesto. Samuel Červeň bol celkovo piaty.

Kategória chlapcov do 14 rokov:
Náš zástupca medzi najstaršími chlapcami Igor Šulgan sa do semifinálovej skupiny dostal na poslednú chvíľu až po udelení divokej karty, ale za dôveru sa odvďačil výborným výkonom a postupom z 2.miesta.

V celoslovenskom finále dňa 18.6. v Topoľčanoch tak budeme držať palce Janke, Eliške a Igorovi.